StartupClub seminář: Hledá se investor aneb od skvělého nápadu ke skvělé firmě

Středa 18. ledna 2017 17.30–19.00
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro začínající podnikatele

Kontaktní
osoba

Tereza Krpcová
krpcova@jic.cz

Hledáte investora pro svůj startup? Potřebujete zafinancovat svůj začínající projekt, ale nevíte, na koho se obrátit? A nebo si chcete jen vyzkoušet, jak byste si v praxi poradili s podnikatelskými problémy? Zveme vás na první letošní StartupClub, který se ponese ve znamení financování a investic. Večerním seminářem vás ve středu 18. ledna provede zkušený podnikatel a investor Jiří Hlavenka.

Jak to bude probíhat:

  • Dvě případové studie: firma, která selhala a firma, která uspěla (25 min)
  • Diskuse k oběma případům (15-25 min)
  • Zahrajme si spolu: překonáváme překážky mezi skvělým nápadem a skvělou firmou. Interaktivní diskuse a workshop, do kterého mohou a budou vstupovat všichni.

Co se na semináři dozvíte?

  • Proč některá firma uspěje a jiná ne? Jaké poučení si vzít ze selhání a jaké poučení si vzít z úspěchu? Jak zabránit selhání a jak být nejlépe připraven na úspěch?
  • Jaké překážky můžete čekat v etapě mezi skvělým nápadem a skvělou firmou? Jak se na ně předem připravit a jak je zvládat, když přijdou?
  • Jak má vypadat správný tým? Jaké kompetence potřebujete nejvíce (a jaké nejméně)? Kdy je správný čas jít si pro peníze, za kým a jak?

Komu je seminář určen?

  • Všem, kteří už dostali skvělý nápad a přemýšlejí, jak jej přetvořit ve skvělou firmu
  • Všem, kteří ten skvělý nápad ještě nedostali, ale chtějí podnikat
  • Všem, kteří už jsou ve fázi začínající nebo rychle rostoucí firmy
  • Všem, kteří se nebojí interaktivní diskuse, tvořivého přemýšlení, obhajoby vlastních nápadů před ostatními a kritického přemýšlení

Účast na semináři je zdarma

O přednášejícím 

Jiří HlavenkaJiří Hlavenka je expertem JIC, podnikatelem a investorem především na poli internetu. Po Revoluci byl jedním ze zakladatelů vydavatelství a školicí společnosti CCB, která na Brněnsku působí dodnes. V roce 1994 pak spolu se čtyřmi spolupracovníky založil šířeji zaměřené odborné vydavatelství a nakladatelství Computer Press, které se stalo největším vydavatelstvím odborné literatury a časopisů v České republice.

V dalších letech stál spolu s kolegy u zrodu prvních online médií, prvního internetového obchodu u nás Vltava.cz, nebo například internetového aukčního domu. Od roku 2005 působí především jako investor (Fayn Telecommunications, NetDirect, Kiwi.com).

O StartupClubu

StartupClub je platforma pro setkávání začínajících podnikatelů a těch, kteří o podnikání teprve přemýšlí. Každou třetí středu v měsíci pořádá přednášku, seminář nebo panelovou diskuzi na téma z marketingu, managementu, obchodu, lidských zdrojů, financí nebo inspirace a motivace. Těšit se můžete zejména na konkrétní tipy a rady podložené reálnými daty, případové studie nebo příklady z praxe. Vstup na akce StartupClubu je zdarma a po každém setkání následuje diskuze a neformální networking.