StartupClub: Sedíte správně? Jak si nevysedět bolesti zad a zdravotní komplikace

Čtvrtek 21. července 2016 18.00–20.00
JIC INMEC
Purkyňova 127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro začínající podnikatele

Kontaktní
osoba


Co právě děláte? Nejspíš sedíte. A teď se podívejte jak? Špatný posed způsobuje celou řadu problémů, především bolesti zad a páteře. StartupClub proto připravil přednášku pro všechny se sedavým zaměstnáním. Udělejte něco pro své zdraví a přijďte se naučit, jak správně sedět! Ve čtvrtek 21. července na JIC s fitcoach a osobní trenérkou Kristýnou Baštářovou.

Co je na programu?

  • Rozbor dne a teorie: dnešní doba je charakterizována dlouhodobým a častým sezením. Do detailu rozebereme, jaký vliv to má nejen na naše tělo
  • Bolesti zad: jaké jsou příčiny jejich vzniku a jak se jim dá vyhnout, nebo se jich zbavit
  • Správný sed: jak by měl vypadat správný sed nejen zvenčí, ale hlavně zevnitř
  • Ergonomie počítačového místa: jak by mělo vypadat správné nastavení pracovního místa
  • Cviky na bolavá záda: praktická část semináře, kde si každý bude moci vyzkoušet správnou techniku cvičení a vhodné cviky
  • Desatero sittera: shrnutí 10 základních bodů, kterých by se měl každý člověk se sedavým zaměstnáním držet

Komu je přednáška určena?

  • Všem, kteří mají sedavé zaměstnání nebo příliš často sedí

 

Kristýna Baštářová (Fitcoach)

Kristýna Baštářová je osobní trenérka a firemní konzultantka v oblasti ergonomie pracovního místa. Vystudovala management sportu na Masarykově Univerzitě, ekonomiku na Univerzitě v Pardubicích a má několik masérských a trenérských kurzů a certifikátů.

Ve své práci se věnuje zejména lidem, kteří se nedokáží dobře vyrovnat s dnešním sedavým způsobem života. Pro ně vytváří správné pohybové vzorce a tréninky na míru. Jejím cílem je pomáhat lidem od bolestí a k vyšší estetice těla a pohybu. Je zakladatelkou a majitelkou firmy Fitcoach.eu a RESED.cz.