StartupClub: Právní minimalismus pro podnikatele

Středa 17. dubna 2019 17.30–19.00
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro začínající podnikatele

Kontaktní
osoba

Hana Musilová
musilova@jic.cz

Autorské dílo, obchodní tajemství nebo ochranná známka. Každý začínající podnikatel se s těmi právními pojmy dříve či později bude muset seznámit. Jenže jak se v nich vyznat? Na středu 17. dubna jsme pozvali právničku Janu Sedlákovou, která vám vysvětlí, jaké minimální znalosti práva byste jako podnikatelé měli mít. V následné diskuzi pak můžete probrat i konkrétní otázky, které vás v oblasti nejen IT práva zajímají.

O čem budeme mluvit?

  • Jaké nástroje nabízí právo pro ochranu softwarového nápadu?
  • Jaké máte práva k autorským dílům vytvořeným svými zaměstnanci?
  • Jak chránit své označení ochrannými známkami?
  • Co je to obchodní tajemství a jak s ním pracuje zákon?
  • Co jsou důvěrné informace a proč je dobré je chránit dohodou?

Komu je akce určena?

  • Startupům a začínajícím podnikatelům, kteří si chtějí udělat jasno v základních právních otázkách spojených s byznysem

Účast na akci je zdarma, nezapomeňte se zaregistrovat

 

O StartupClubu

StartupClub je platforma pro setkávání začínajících podnikatelů a těch, kteří o podnikání teprve přemýšlí. Každýou třetí středu v měsíci pořádáme přednášku, seminář nebo panelovou diskuzi na téma z marketingu, managementu, obchodu, lidských zdrojů, financí nebo inspirace a motivace.

Těšit se můžete zejména na konkrétní tipy a rady podložené reálnými daty, případové studie nebo příklady z praxe. Vstup na akce StartupClubu je zdarma a po každém setkání následuje diskuze a neformální networking.

Kdo přednášku povede?

Jana Sedláková

Jana před třemi lety založila advokátní kancelář SEDLAKOVA LEGAL, která už od svého vzniku pomáhá startupům i zavedeným firmám růst, a to jak na českém trhu, tak při expanzích do zahraničí. V roce 2016 získala titul Inovativní právník a pod jejím vedením získala SEDLAKOVA LEGAL ocenění v Právní firmě roku jako velmi doporučovaná kancelář v právu informačních technologií.