StartupClub panelová diskuze: Podnikání ze školních lavic? Proč ne!

Středa 27. září 2017 17.30–19.00
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro začínající podnikatele

Kontaktní
osoba

Tereza Krpcová
krpcova@jic.cz

Podnikání a studium. Že to nejde dohromady? David, Václav a Jakub vás přesvědčí o opaku! Všichni tři totiž mají kromě vášně pro podnikání společnou ještě jednu věc. Do světa byznysu pronikli už ze školních lavic. Přijďte ve středu 27. září v 17:30 na společnou panelovou diskuzi, kde se dozvíte, jaké je to rozjíždět vlastní byznys během studia a s jakými překážkami se mladí podnikatelé museli nejčastěji potýkat.

O čem budeme mluvit:

  • Jaké to je začít podnikat během studia?
  • Můžu podnikat, i když mi ještě nebylo 18?
  • Jaké jsou největší překážky při rozjezdu podnikání?
  • Jakým chybám se vyvarovat?
  • Mají mladí podnikatelé výhodu?
  • A v čem to mají naopak těžší?

Komu je akce určena:

  • Studentům a všem, kteří přemýšlí o vlastním podnikání a chtějí se inspirovat

Účast na akci je zdarma.

O StartupClubu

StartupClub je platforma pro setkávání začínajících podnikatelů a těch, kteří o podnikání teprve přemýšlí. Každou třetí středu v měsíci pořádá přednášku, seminář nebo panelovou diskuzi na téma z marketingu, managementu, obchodu, lidských zdrojů, financí nebo inspirace a motivace. Těšit se můžete zejména na konkrétní tipy a rady podložené reálnými daty, případové studie nebo příklady z praxe. Vstup na akce StartupClubu je zdarma a po každém setkání následuje diskuze a neformální networking.

Hosté

David Špunar

Davidovi je teprve sedmnáct, ale podniká už od třinácti. Před rokem mu soud proto přiznal svéprávnost a ihned poté spolu se spolužákem založili startup FaceUp, na který se jim povedlo získat investici od známého investora Jiřího Hlavenky.

 

 

 

Václav Staněk

Václav Staněk

Václav se do podnikání pustil hned, jak mu to zákon dovolil. Od svých osmnácti let tak pod názvem Vasky šije vlastní kožené boty. Se svým projektem vyhrál v roce 2016 celostátní kolo soutěže Rozjezdy pro mladé podnikatele a aktuálně dokončuje poslední ročník zlínského gymnázia.

 

 

 

Jakub Tížek

Jakub Tížek

Jakub má za sebou už pěknou řádku projektů. V roce 2012, když končil bakalářské studium managementu a ekonomiky, založil společnost FairList, o dva roky později pak firmu pro poradenství a zprostředkování dotací. A protože ho předávání zkušeností a mentorování bavilo, před dvěma lety spustil projekt Podniknito, kde pomáhá začátečníkům rozjet vlastní byznys.