StartupClub panelová diskuze: Spokojeným zaměstnancem nebo pánem svého času?

Středa 19. října 2016 17.30–19.00
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro začínající podnikatele

Kontaktní
osoba

Tereza Krpcová
krpcova@jic.cz

Jaké jsou výhody práce v korporátu? Proč si založit vlastní firmu? A nebo je lepší zůstat na volné noze? Pro otázky i odpovědi si přijďte na panelovou diskuzi StartupClubu na téma zaměstnání a podnikání ve středu 19. října na JIC INMEC. Tři diskutující Petr Krejčí, Petr Pouchlý a Milan Šimek se s vámi podělí o své zkušenosti, jaké to je pracovat v korporátu, vést vlastní firmu nebo být sám sobě zaměstnavatelem. Po skončení akce se můžete těšit na neformální networking s občerstvením.

Co vás čeká?

 • Panelová diskuze na téma zaměstnaní a podnikání
 • Tři diskutující, tři názory, tři osobní příběhy
 • Možnost pokládat živě otázky diskutujícím
 • Inspirace a motivace
 • Neformální networking po skončení akce

Proč se zúčastnit?

 • Zapojíte se živě do diskuze
 • Podělíte se o svůj názor
 • Zjistíte, jaké jsou výhody být zaměstnancem v mezinárodním korporátu
 • Dozvíte se, jaké to je vést vlastní firmu
 • Inspirujete se, proč je dobré zůstat na volné noze

Komu je akce určena?

 • Studentům, kteří přemýšlí o svém budoucím pracovním životě
 • Těm, kdo chtějí založit vlastní firmu nebo zůstat na volné noze
 • Všem, kteří uvažují o změně nebo se chtějí inspirovat

Vstup na akci je zdarma. Kapacita je omezená, nezapomeňte se proto včas zaregistrovat.

O StartupClubu

StartupClub je platforma pro setkávání začínajících podnikatelů a těch, kteří o podnikání teprve přemýšlí. Každou třetí středu v měsíci pořádá přednášku, seminář nebo panelovou diskuzi na téma z marketingu, managementu, obchodu, lidských zdrojů, financí nebo inspirace a motivace. Těšit se můžete zejména na konkrétní tipy a rady podložené reálnými daty, případové studie nebo příklady z praxe. Vstup na akce StartupClubu je zdarma a po každém setkání následuje diskuze a neformální networking.

Diskutující

Petr Krejčí

Petr Krejčí rád poznává zajímavé lidi. Z toho důvodu se pustil do vlastních „Minutových“ projektů a ve své firmě Trade Zone zaměstnává jen sám sebe. Po rozjetí speed-dating seznamky Minutové rande spustil propojovací platformu Minutový Networking a poté vytvořil Minutový marketing, kde pomáhá firmám s marketingem formou "minutových" konzultací. Aktuálně rozjíždí projekt Minutový řečník, který pomáhá účastníkům zbavit se slovní vaty v projevu a celkově zlepšit jejich vystupování na veřejnosti. Pátým projektem, který bude spuštěn v 2017, bude produkce minutových videí s názvem Minutová videa.

Petr bude mluvit o tom, proč chce být pánem svého času a jaké to je být sám sobě šéfem.

Milan Šimek

Milan Šimek si z univerzitní půdy našel cestu k vlastnímu podnikání. Od roku 2006 se aktivně zabýval vývojem IoT a RTLS systémů a o čtyři roky později získal Ph.D. titul z Lokalizace v Bezdrátových senzorových sítích. Pak se ale rozhodl jít vlastní cestou a založil firmu Sewio, která vyvíjí unikátní technologie pro lokaci uvnitř budov. Firma, která patří mezi první klienty programu JIC MASTER, získala v roce 2014 ocenění Top 10 startup a o rok později obdržela první místo v mezinárodní soutěži Startup Harvest competition.

Milan je spoluzakladatelem a CEO firmy a momentálně má pod sebou 15 zaměstnanců.

Petr Pouchlý

Petr Pouchlý se celý svůj život věnuje hraní. Vytvořil desítky her, odehrál tisíce a vše, co se naučil, zúročil v systematické práci s vysoce efektivními pracovními týmy v neziskovkách, soukromém podnikání i mezinárodních korporacích. Na vlastní kůži si tak osahal pocity korporátního zaměstnance, práci v openspace, složité schvalovací procesy i milionové státní zakázky. Nyní je „kapitánem“ ve firmě Court of Moravia, která se věnuje gamifikaci a playful designu.