StartupClub: Cirkulární ekonomika aneb jak podnikat udržitelně?

Úterý 18. září 2018 17.30–19.30
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro začínající podnikatele

Kontaktní
osoba

Hana Musilová
musilova@jic.cz

Slyšeli jste už pojem cirkulární ekonomika? Jde o systém, který hledá rovnováhu mezi ekonomickým rozvojem a respektem k zásobám přírodních zdrojů, které mám k dispozici. Stojí na sedmi klíčových principech a protíná nezměrné množství témat. A co víc, týká se nás všech. Jedinců, firem, měst i státu. A tak je načase pochopit základní principy cirkulární ekonomiky a ukázat si, kde leží její příležitosti pro podnikání.

Zveme vás na zářijový StartupClub, který proběhne v úterý 18. září na JIC INMEC. Hostem bude Soňa Jonášová, zakladatelka a ředitelka Institutu Cirkulární Ekonomiky (INCIEN).

Co se na přednášce dozvíte?

  • Co je to cirkulární ekonomika
  • Jaké jsou základní principy cirkulární ekonomiky a jakých témat se dotýká
  • Jak tyto principy zahrnout do inovací ve vlastním byznysu
  • Jak a kde hledat nové formy spolupráce a byznys modelů
  • Jaká je aktuální situace Česku i na globální úrovni v souvislosti s nakládáním se zdroji a na co je třeba se připravit

Komu je akce určena?

  • Podnikatelům, kteří chtějí zavést inovace cirkulární ekonomiky do své firmy
  • Všem, kteří se zajímají o udržitelný rozvoj

Účast na akci je zdarma

O StartupClubu

StartupClub je platforma pro setkávání začínajících podnikatelů a těch, kteří o podnikání teprve přemýšlí. Každý třetí týden v měsíci pořádá přednášku, seminář nebo panelovou diskuzi na téma z marketingu, managementu, obchodu, lidských zdrojů, financí nebo inspirace a motivace.

Těšit se můžete zejména na konkrétní tipy a rady podložené reálnými daty, případové studie nebo příklady z praxe. Vstup na akce StartupClubu je zdarma a po každém setkání následuje diskuze a neformální networking.

Pozor, tentokrát se sejdeme v úterý 18. září!

Lektor

Soňa Jonášová

Soňa je zakladatelkou a ředitelkou Institutu Cirkulární Ekonomiky (INCIEN). Zastává heslo, že „sami musíme započít změnu, kterou chceme vidět kolem sebe“. Zajímá se o udržitelný rozvoj, produkci potravin, zemědělství, cirkulární ekonomiku, ekoinovace, uplatnění studentů vysokých škol v oblastech udržitelného podnikání a podporu lokálních a komunitních aktivit s cílem vytvoření zdravé společnosti a ekosystémů.

Od roku 2015 se aktivně podílí na přechodu z lineárního na cirkulární systém hospodářství v České republice. V INCIEN je zodpovědná za rozvojové aktivity, vzdělávání a spolupráci s klíčovými zainteresovanými stranami.