Tip: Startup World Cup & Summit 2020

Úterý 13. října 2020–Středa 14. října 2020
Na Strži 2097/63,
Praha,
Česká republika
Ostatní akcePro začínající podnikatelePro zkušené podnikatele
V Praze se bude ve dnech 13. a 14. října 2020 konat největší evropská startupová akce Startup World Cup & Summit. V rámci ní se uskuteční evropské finále globální soutěže o titul kontinentálního šampiona mezi startupy, okamžitou investici ve výši 500 tisíc dolarů a možnost účastnit se celosvětového finále v Silicon Valley.

Hlavními osobnostmi, které v rámci akce vystoupí, budou filmová producentka, režisérka a podnikatelka Tosca Musk, která stojí za úspěšnou platformu Passionflix, specializující se na streamování a vlastní produkci romantických filmů a seriálů (mimo jiné také  sestra Elona Muska), dále Marvin Liao – investor a mentor, který prostřednictvím akcelerátoru 500 Startups investoval do stovek úspěšných startupů, včetně tzv. unicornů, a respektovaná startupová manažerka Irina Nicoleta Scarlat, zodpovědná za růst značky Revolut. Ústřední trojici doplní například odborníci na kosmický výzkum Tom Cwik a Frank Salzgeber z NASA a ESA, kteří budou diskutovat o vývoji a využití kosmických technologií. Velmi zajímavou osobností pak bude technologický velvyslanec Dánska Mikael Ekman a chybět nebude ani český zástupce – vizionář, matematik, miliardář a investor Karel Janeček. SWCSummit nabízí jedinečnou příležitost vyzkoušet si prezentaci před odbornou porotou, poměřit své síly s konkurencí, čerpat inspiraci, a navázat klíčové kontakty. Díky chytré aplikaci si mohou startupy domluvit napřímo one-on-one schůzky s klíčovými investory i mentory. Stačí se registrovat, nepodcenit přípravu a včas si vše rezervovat.

Co je Startup World Cup & Summit?

nejvýznamnějších startupových konferencí posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 20 nejlepších startupových projektů na světě. Vítězové regionálních kol se utkají ve velkém finále přímo v Silicon Valley, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů a více. Startup Summit je pak tradiční konferencí se sedmiletou tradicí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures. Historie konference sahá do roku 2012 a vystoupili na ní spíkři z nejznámějších globálních korporací i startupů – od editorů TechCrunche přes šéfy Startupbootcampu, investory ze Silicon Valley, spíkry ze společností jako Tesla nebo SpaceX či Hyperloop Transport Technologies, až po zakladatele nadějných startupů jako Kiwi.com a korporátní kapitány, např. Andre Wehrnera ze Škoda Auto nebo Tomáše Budníka z O2.

Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách