Seminář JIC: Projekt TETRAMAX pro Průmysl 4.0

Úterý 19. prosince 2017 13.30–15.30
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro zkušené podnikatele

Kontaktní
osoba

Monika Vrbková
vrbkova@jic.cz

Pohybujete se v oblasti Průmyslu 4.0? Zajímá vás digitalizace, automatizace, robotizace nebo zpracování velkých dat v souvislosti s průmyslovou výrobou? Zapojte se do projektu TETRAMAX a získejte až 50 tisíc euro na hardware a software v oblasti nízkoenergetického počítání pro kyberfyzikální systémy a Internet věcí.

V úterý 19. prosince vás zveme na seminář, kde projekt podrobně představíme a seznámíme vás s možnostmi financování. Seminář povede Martin Palkovič z Národního superpočítačového centra IT4Innovations.

Proč se zúčastnit?

  • Seznámení s projektem TETRAMAX
  • Možnost získat financování až 50 tisíc euro na pokročilé HW a SW technologie
  • Příležitost osobní konzultace projektu

Komu je seminář určen?

  • Průmyslovým firmám a výzkumným pracovníkům z JMK

O projektu TETRAMAX

Projekt Transfer technologií skrze nadnárodní aplikační experimenty (Technology Transfer via Multinational Application Experiments, TETRAMAX) bude trvat 4 roky a jeho cílem je implementovat evropskou iniciativu „Smart Anything Everywhere“ do oblasti nízkoenergetického počítání pro kyberfyzikální systémy a Internet věcí. Iniciativa propojuje technické a aplikační know-how, což napomáhá k efektivnějšímu a účinnějšímu přijímání pokročilých digitálních technologií malými a středními podniky. TETRAMAX je zaměřen na poskytování nových inovačních technologií evropskému průmyslu. Proces transferu technologií usnadní nově vybudovaná specializovaná síť kompetenčních center v oblasti nízkoenergetických systémů, díky níž budou moci podniky a společnosti zažádat o přístup k pokročilým technologiím a výzkumné instituce jim budou moci aktivně a efektivně své technologie nabízet.

Koordinátorem projektu je největší technická univerzita v Německu Univerzita RWTH Aachen.

Výzva bude otevřena od 30. listopadu 2017 do 28. února 2018.

Lektor

Martin Palkovič

Vystudoval obor elektroniky na Slovenské technické univerzitě a komerční inženýrství na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. Titul Ph. D. získal na Fakultě elektrotechniky Technické univerzity v Eindhovenu. V letech 2001 až 2012 působil v belgickém výzkumném institutu IMEC Leuven, kde se mimo jiné podílel na realizaci inovativních řešení pro informační a komunikační technologie pro velké nadnárodní korporace (např. Samsung, Panasonic) a vedl transfer IMEC MPSoC technologie do společnosti Toshiba. Od loňského roku je členem poradní skupiny „Future and Emerging Technologies“ rámcového programu Horizon 2020.