Právní odpovědnost při vedení společnosti a týmu lidí

Středa 22. února 2017 16.30–18.00
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Ostatní akcePro zkušené podnikatele

Kontaktní
osoba

Tereza Krpcová
krpcova@jic.cz

Vedete firmu nebo tým lidi? Co když jako manažer uděláte chybu? Může taková chyba ohrozit váš osobní majetek? Na co si dát ve vrcholných pozicích pozor a jak minimalizovat odpovědnosti vrcholného manažera při zachování potřeb společnosti, si ukážeme ve středu 22. února na semináři s advokáty z kanceláře FORLEX.

Cílem semináře není podrobný výklad právní úpravy ručení a odpovědnosti vrcholového managementu společností, ale spíše seznámení se s některými nejzávažnějšími otázkami právní úpravy postavení vrcholového managementu v českých firmách a jejich praktické důsledky. Těšit se můžete na příklady z praxe i závěrečný kvíz.

Co se dozvíte?

  • Kdo je vrcholový manažer
  • Různé formy postihu manažerů, ručení vlastním majetkem
  • Praktické otázky uplatňování manažerské odpovědnosti (právní, etické a obchodní aspekty rozhodnutí)
  • Prevence odpovědnosti a předcházení rizikům

Pro koho je workshop určen?

  • Majitelům firem nebo top managementu
  • Všem, které vrcholová pozice čeká, nebo o ní uvažují

Seminář je zdarma.

Lektoři

Ivan BarabášJUDr. Ing. Ivan Barabáš

Ivan Barabáš je společníkem advokátní kanceláře FORLEX, kde se specializuje na oblast korporačního práva včetně právní úpravy postavení vrcholového managementu. V průběhu předchozích let vedl semináře a poskytoval právní poradenství v souvislosti s prevencí a vymáháním odpovědnosti pro celou řadu významných českých korporací.

 

 

Lenka NěmcováMgr. Lenka Němcová

Lenka Němcová je advokátkou spolupracující s advokátní kanceláří FORLEX a vedoucí týmu na brněnské pobočce. Ve své praxi se zaměřuje mimo jiné na oblast zakládání obchodních společností, corporate governance a přípravu compliance programů. V poslední době poskytovala poradenství společníkům kapitálových společností při nastavování vztahů se statutárními orgány a uzavírání manažerských smluv.