Seminář JIC: Patenty a expanze do zahraničí

Dokud je společnost malá, zanedbávání patentové ochrany pouze ubírá příležitost déle si zachovat svoji konkurenční výhodu či zaujmout investora. U větších firem expandujících do zahraničí ale podcenění této problematiky může mít až fatální následky. Nejenže konkurenti převezmou vydřené know-how, ale neznalost patentů ostatních firem v oboru může navíc vést k porušování jejich práv. Společnosti pak musí stahovat výrobky z trhu nebo platit vysoké mimosoudní vyrovnání. Přitom by často stačila alespoň základní znalost patentové ochrany.

Příklady z praxe a konzultace s experty

Přijďte se dovědět, co patří mezi základy ochrany duševního vlastnictví, které musí úspěšný podnikatel znát. Nečekejte záplavu paragrafů, ale spíše praktické rady a uplatnění selského rozumu. Na programu bude také praktická zkušenost zástupců společnosti IDEA STATICA o ochraně softwarovým patentem, které jsou u nás spíše výjimečné.

Po skončení semináře vám budou k dispozici experti, u nichž si můžete předem rezervovat čas na konzultaci.

Co je na programu?

Ať máte nové řešení v oblasti softwaru nebo fyzický produkt, naučíte se, jak jeho komerčnímu úspěchu pomoci zvážením následujících možností:

Strategie patentové ochrany

  • Kdy je lépe řešení utajit, zveřejnit a kdy chránit?
  • Co lze chránit u nás a co v jiných zemích?
  • Jde o vynález nebo ne?
  • Kolik peněz do ochrany investovat?

Big data v patentových informacích

  • K čemu je rešerše v patentových databázích na začátku vývoje?
  • Jak vypadá rešerše před uvedením produktu na trh?
  • Lze provést průzkum trhu pomocí rešerše v patentech?

Komu je seminář určen?

Firmám zabývajícím se vývojem technických řešení například v oblastech software, elektrotechniky, strojírenství, biomedicíny či chemie.

Lektor

Michal Jordán

Michal JordánMichal Jordán je patentový zástupce budující tým specialistů v oblasti ochrany duševního vlastnictví v rámci uskupení Inpartners Group, s cílem zvedout povědomí ve firmách a kvalitu těchto služeb v Česku. Dříve působil jako manažer oddělení pro inovace a duševní vlastnictví ve firmě Linet, kde získal mezinárodní zkušenosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví, řízení vývojových projektů a také s vyhodnocováním inovativních nápadů z pohledu možného uplatnění na trhu. Klade vždy důraz na to, aby ochrana duševního vlastnictví nastoupila tam, kde to pro majitele má skutečný smysl.

Registrovat se

Akce JICPro začínající podnikatelePro zkušené podnikatele

Kdy :
Čtvrtek 29. června  2017 14:00 - 17:00

Místo konání :
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00

Kontaktní osoba

Tereza Krpcová
krpcova@jic.cz
+420 511 205 328

Registrovat se

Další akce

Úterý 3. října

Tip: Studentská vědecká konference Biomania

Studujete obor týkající se biotechnologií nebo biomedicíny? Přijďte na konferenci Biomania, setkání studentů bakalářských, magisterských i doktorandských programů, kteří pracují na tématech v oblasti biotechnologií a biomedicíny. Aktivní účastníci budou mít možnost představit výsledky vlastních projektů a nejlepší prezentace vyhrají hodnotné ceny.

Vždy o krok před konkurencí.
Všechny novinky se k vám dostanou jako k prvním.