Seminář JIC: Banky, granty, investoři aneb jak získat finance

Čtvrtek 22. března 2018 13.00–15.30
JIC INMEC
Purkyňova 127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro začínající podnikatelePro zkušené podnikatele

Kontaktní
osoba

Lucie Hromčíková
hromcikova@jic.cz
+420 511 205 354

Získejte přehled o základních typech financování a srovnejte si jejich výhody a nevýhody pro svou firmu či projekt. Na čtvrtek 22. března pro vás připravujeme seminář na téma Access to Finance, kde vám zkušení konzultanti JIC poradí, jak se vyznat v bankovním financování, evropských grantech nebo jak do firmy získat investora.

Co se na semináři dozvíte?

  • Jaké služby nabízejí banky pro začínající podnikatele?
  • Na co se při jednání s bankou připravit?
  • Jak se vyznat v džungli grantů a vybrat ten nejvhodnější?
  • Proč a jak využít evropskou finanční podporu?
  • Je pro mě vhodný investor?
  • A co přináší vstup investora do firmy?

Program:

12:30 – 13:00     Registrace

13:00 – 13:05     Zahájení a představení služeb JIC

13:05 – 13:45     Bankovní financování pro firmy (Aleš Boček)

13:45 – 14:00     Přestávka s možností individuálních dotazů  

14:00 – 14:40     Granty na podporu inovací (Monika Vrbková)

14:40 – 15:15     Jak získat investora (Aleš Boček)

15:15 – 15:30     Prostor pro závěrečné dotazy

Komu je akce určena?

  • Startupům, malým a středním podnikům i zavedeným firmám
  • Pro začátečníky i pokročilé

Lektoři

Aleš Boček

Bankovní pohled na financování malých a středních firem získal Aleš při práce na pozici korporátního SME bankéře pro Unicredit Bank. Poté působil jako finanční manažer ve společnosti dodávající do segmentu automotive, kde se naučil, jak na finanční řízení. Nyní působí v JIC na pozici Business Innovation Manager se zaměřením na malé střední podniky. V rámci programu JIC PLATINN radí firmám s možnostmi financování a pomáhá jim s přípravou podkladů i samotným procesem.

Monika Vrbková

Monika působí v Jihomoravském inovačním centru na pozici specialistky pro mezinárodní projekty. Již více než deset let se věnuje podpoře rozvoje a růstu firem formou inovativních projektů financovaných z Rámcových programů EU. Zaměřuje se především na hodnocení grantového potenciálu, podporu při přípravě projektů a propojení s partnery ze zahraničí. Byla členem evropské pracovní skupiny, která navrhla proces Key Account Managementu a koučinku pro SME Instrument. Monika má také praktické zkušenosti s přípravou a řízením mezinárodních projektů.


JIC je součástí sítě EEN, která poskytuje odborné služby při podpoře konkurenceschopnosti malých a středních podniků. Aktivity zahrnují poradenství týkající se evropského trhu, pomoc s vyhledáním partnerů, se strategií a ochranou duševního vlastnictví i jeho komerčního využití. Do sítě EEN je zapojeno víc než 60 zemí světa.

Služby Enterprise Europe Network jsou financovány Evropskou unií z programu COSME (2014-2020) na základě grantové smlouvy č. 737766 a kofinancovány Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.