Přednáška JIC: Microsoft Azure IoT od senzoru po vizualizaci

Pondělí 7. listopadu 2016 16.00–19.00
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro začínající podnikatelePro zkušené podnikatele

Kontaktní
osoba

Tereza Krpcová
krpcova@jic.cz

Všechny zájemce a nadšence do Internetu věcí zveme 7. listopadu na přednášku JIC s názvem „Microsoft Azure IoT od senzoru po vizualizaci“. Dozvíte se, jak se dá Microsoft Azure IoT využít nebo jak vytvořit řešení od sběru dat po jejich vizualizaci.

Proč přednáška o Microsoft Azure IoT?

V Brně se nyní v rámci JIC formuje nová volně dostupná dílna vybavená řadou počítačem řízených a pro běžnou veřejnost často nedostupných zařízení jako jsou 3D tiskárny, velkoplošné laserové řezačky, CNC frézy na různé materiály apod. Jedná se o v Česku první a po světě další z více než 700 již fungujících laboratoří pod značkou FabLab, jejichž cílem je zpřístupnit podobné technologie široké veřejnosti. Snahou je nabídnout možnost, kdy může kdokoliv kdykoliv přijít a za cenu materiálu si vyrobit produkt, který potřebuje. Ať už pro vlastní potřebu nebo jako prototyp pro svůj byznys.

S blížícím se uvedením do provozu chystáme proto na JIC několik přednášek a workshopů zaměřených na hardware, který v dílně najdete.

Co se na přednášce dozvíte?

V první části semináře se zaměříme na hardware pro IoT a jak ho připojit ke službě Azure IoT Hub, i když třeba nepodporuje TCP/IP. Dále uvidíte, jak vytvořit kompletní řešení od sběru dat po jejich vizualizaci s využitím několika Microsoft Azure služeb – Azure IoT Hub, Stream Analytics, Blob Storage a Power BI.

Vstup na přednášku je zdarma. Registrujte se prosím zde.

Přednášející

Štěpán BechynskýŠtěpán Bechynský (Microsoft)

Po skoro devíti letech opustil Štěpán Bechynský společnost Microsoft, kde pracoval jako Technical Evangelist se zaměřením na Microsoft Azure a zakotvil v klidnějších vodách farmaceutické společnosti MSD, kde se staral o infrastrukturu v Amazon Web Services. Po získání titulu MVP se vrátil se do Microsoftu, kde se nyní stará o IoT řešení jako technický konzultant pro region CEE. Ve volných chvílích se věnuje mikrokontrolérům a 3D tisku nebo přednáší o HTML5 a dalších vývojářských technologiích Microsoftu.