AKCE JE PŘESUNUTA NA NEURČITO – #podnikám: Jak se naučit řídit firmu a nezbláznit se z toho

Středa 25. března 2020 16.30–18.00
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro začínající podnikatelePro zkušené podnikatele

Kontaktní
osoba

Hana Musilová
musilova@jic.cz

S ohledem na rozhodnutí Vlády ČR a vyhlášení nouzového stavu jsme se rozhodli pro přesunutí akce #podnikám z původně plánovaného termínu na neurčito.

------------

Čtyři osobnosti a s nimi i čtyři příběhy a čtyři způsoby vedení firmy. Jeden zavedl neomezenou dovolenou, druhá se v Brně stará o gastrohrdiny, třetí vede inovační agenturu, která tvrdí, že podnikání dává smysl, a čtvrtý – moderátor – je prý konceptuální performer a konzultant mezilidských interakcíJan Najvárek (Artin), Olga Vlachynská (Lidi z Baru), Petr Chládek (JIC) a Petr Skondrojanis (Cocuma).

Jak vypadá moderní řízení firem a organizací v praxi a jaké jsou současné trendy, které odráží společenské dění? Co vše musí majitel firmy zvážit, když se vydá cestou alternativního způsobu řízení firmy? Co mohou změny přinést jemu samotnému a co firmě? A na co může dobrý úmysl narazit? Inspirativní lidé z různých koutů byznysu, kteří se rozhodli řídit firmu „jinak“, budou hosty dalšího dílu akcí ze série #podnikám.

O čem bude řeč

  • Jak vypadají nové trendy řízení organizací a firem?
  • Co je pro zaměstnance v práci i životě důležité a proč?
  • Jak lidem ve firmě představit a nadchnout je pro změny v řízení firmy?
  • Na čem může dobrý úmysl ztroskotat a jaké jsou hlavní bariéry pro úspěšné zavedení změn?

Akce je ideální pro majitele firem a manažery, kteří:

  • hledají nové cesty v řízení firmy a chtějí se nechat inspirovat
  • přemýšlí nad svou pracovní i životní motivací
  • chtějí sdílet své představy o řízení firem

Naši hosté

Jan Najvárek, ARTIN

V roce 1998 si s kamarádem založil firmu na umělou inteligenci (bylo to o tři měsíce dříve než americký Google). V průběhu let z Artinu vybudoval expandující podnik s řadou zvučných klientů, o kterém je slyšet i v souvislosti s firemní kulturou. Před čtyřmi lety totiž zavedl neomezenou dovolenou. Kromě toho firma vlastní zlatou certifikaci Cyklozaměstnavatel a v kuchyňce má kouzelnou samodoplňující ledničku. Přístup a filozofie firmy se postupně propisuje jako vzor do dalších českých firem.

Přečtěte si příběh Artinu 

 

Olga Vlachynská, Lidi z Baru

 

Vystudovaná psycholožka stojí velmi blízko úplného centra „brněnského gastronomického zázraku“, který si říká Lidi z Baru. Vytváří prostředí, ve kterém se můžou lidi zastavit, nadechnout a bez zábran objevovat sami sebe. Sama si říká PsychOlinka a pracuje pro manažery a šéfy podniků a firem, které spojuje láska ke kvalitní gastronomii a také Bar, který neexistuje.

Poslechněte si rozhovor s Olgou Vlachynskou

 

Petr Chládek, JIC CEO

 

Manažer, expert na inovační politiku, majitel malé vodní elektrárny na Vysočině a nadšený běžec a horolezec. Osm let řídil realizaci Regionální inovační strategii Jihomoravského kraje. Pod jeho vedením vznikly dvě generace dokumentu, díky němuž patří jižní Morava k inovačním lídrům Evropy. Od roku 2017 stojí v čele inovační agentury JIC, která se vydala na cestu hledání smyslu v podnikání i v životě.

Přečtěte si rozhovor s Petrem Chládkem

 

Moderátor

Petr Skondrojanis, Cocuma

 

Od mládí bojuje se systémem. Začínal jako mladý anarchista v Řecku, kam se na začátku šesté třídy přestěhoval s rodiči z Česka. Dnes je z něj vyhledávaný konzultant na firemní kulturu a jedna z nejvýraznějších osobností českého HR. Kromě všeho jiného stojí za galerií firemní kultury Cocuma. „Pořád jsem anarchista, akorát teď bořím přístup firem, které berou své lidi jen jako zdroje,“ říká o sobě.

Podívejte se na rozhovor s Petrem Skondrojanisem