webinář #podnikám: Globální výzvy – podnikatelská cesta k bohatství, slávě i dobré karmě

Středa 25. listopadu 2020 v 16.00

Akce JICPro začínající podnikatelePro zkušené podnikatele

Kontaktní
osoba

Hana Musilová
musilova@jic.cz

Všechny spojuje jejich touha měnit svým podnikáním svět k lepšímu. Zatímco první začínal pár let po revoluci, kdy pojem udržitelného podnikání alespoň v našich končinách nikdo neznal, druzí dva startovali před několika málo lety v době, kdy třeba taková změna klimatu už plnila přední stránky novin. Pojďte si s námi poslechnout příběhy tří úspěšných podnikatelů – Karla Plotěného (ASIO), Cyrila Klepka (Cyrkl) a Josefa Rozehnala (Nahaku). 

Karel Plotěný se svou firmou ASIO už čtvrtstoletí vyvíjí, vyrábí a dodává nejrůznější typy čističek vod. Jeho obor se za tu dobu vyvinul natolik, že mohl ve spolupráci s břeclavským pivovarem z pročištěné užitkové vody dokonce uvařit jedenáctistupňového ležáka. To Cyril Klepek odešel z bankovního sektoru do agentury Direct People, kde nastartoval burzu odpadů. Firmy u něj mohou svůj odpad prodat i koupit. Prostě cirkulární ekonomika v praxi. A Josef Rozehnal odpady rovnou zpracovává. A to ne ledajakým způsobem. Společně s Jakubem Krausem totiž ve firmě Nahaku vyrábí bytové doplňky z hasicích přístrojů nebo tlakových lahví. Nechte se jimi inspirovat.

Co vás čeká?

  • Inspirativní příběhy úspěšných podnikatelů
  • Jak vypadá podnikání s pozitivními dopady na společnost?
  • Co komplikuje rozvoj byznysu v této oblasti?
  • Je HDP správným ukazatelem výkonnosti hospodářství?
  • Jak vypadá konflikt současných řešení s principy udržitelnosti?

Pro koho je akce ideální?

  • Majitelé firem, kteří přemýšlí, jak provoz zefektivnit a zároveň snížit dopady svojí činnosti na okolní svět
  • Majitelé nebo manažeři z firem, kteří mají na starosti strategický rozvoj
  • Lidé, kteří se chtějí nechat inspirovat příběhy úspěšných podnikatelů

Naši hosté

Cyril Klepek – Cyrkl

Cyril je zakladatel a ředitel Cyrkl – digitálního odpadové tržiště, které vidí v odpadu zdroj a pomocí pokročilých technologií propojuje původce odpadů s finálními zpracovateli. Je dlouhodobým expertem na poli inovací a cirkulární ekonomiky. Absolvoval VŠE obor Ekonomie a hospodářská politika, kde pokračoval na doktorské studium. V tomto období měl zároveň na starosti inovace v Raiffeisenbank a vznik Raiffeisen Advisory. Byl inovačním leaderem v agentuře Direct People a je šéfredaktorem publikací Cirkulární Česko 1, 2 a 3.

Karel Plotěný – Asio

Absolvent VUT FAST v Brně a postgraduálního studia na VŠCHT v Praze Karel Plotěný působí celou svou kariéru v oboru vodohospodářství. Začínal jako vodohospodář a referent investiční výstavby, poté jako projektant čističek odpadních vod, které nakonec začal vyvíjet a vyrábět ve své vlastní firmě ASIO, která je v současné době zastoupená ve třech desítkách zemí. Jeho působení nekončí u „dveří“ jeho firmy. Naopak Karel Plotěný velmi aktivně aktivní ve veřejné diskuzi o udržitelnosti a cirkulární ekonomice a působí v odborných skupinách Asociace pro vodu a dalších oborových organizacích. 

Josef Rozehnal – Nahaku

Josef o sobě říká, že už jako kluk s nadšením vše předělával a vytvářel si vlastní svět kolem sebe. Postupem let začal vnímat důležitost vztahu člověka k přírodě a z toho vyplívající vztah člověka k materiálu obecně. Vystudoval obor Design nábytku a právě během svého studia spoluzaložil studio NAHAKU, které se věnuje především upcyklaci jakožto nástroji při procesu navrhování. NAHAKU hledá a zpracovává materiál, který již nemá dalšího využití a přetváří jej v nové produkty s přidanou hodnotou. 

Jak se přihlásit?

Na akci se zaregistrujete jako vždycky. Přihlaste se ke svému účtu a klikněte na tlačítko Chci na akci. Pokud ještě účet nemáte, tak si ho založte. Těm z vás, kteří se na webinář přihlásí, pošleme v den přednášky pozvánku, kde najdete link na hovor v Teamsech, jehož prostřednictvím se můžete připojit. Prosíme, abyste si kvůli dobré kvalitě přenosu nezapínali kamery ani mikrofony. Pro největší komfort doporučujeme Teamsy stáhnout.

Jak bude webinář probíhat?

Webinář budeme přenášet prostřednictvím aplikace Teams a bude trvat hodinu a půl. Hodinu věnujeme povídání o tématu a půl hodinku budete mít na své otázky. Své otázky budete moci pokládat prostřednictvím chatu a zeptat se můžete na cokoliv, co vás k danému tématu bude zajímat.