#podnikám: Employee Equity aneb jak na zaměstnanecké podíly a akcie

Středa 27. listopadu 2019 16.00–17.30
JIC INMEC
Purkyňova 127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro začínající podnikatelePro zkušené podnikatele

Kontaktní
osoba

Hana Musilová
musilova@jic.cz

V zahraničí běžná praxe, u nás zatím spíše neobvyklé. Řeč je o zaměstnaneckých podílech a akciích, které úspěšným startupům pomáhají přilákat, udržet a správně motivovat ty nejtalentovanější lidi. Ti pak nejenže přispívají úspěchu celé společnosti, ale sami na něm můžou hezky vydělat – Facebook takto udělal dolarové milionáře z více než tisícovky svých zaměstnanců! V Česku se s tzv. Employee Equity programy příliš často nesetkáme, především kvůli ne zrovna příznivému právnímu a daňovému prostředí. To ale neznamená, že jich nelze využít.

Zajímá vás, jaké možnosti mají české firmy při zavádění programů zaměstnaneckých podílů či akcií, kde se inspirovat ze zahraničních best practices, co je dobré předem promyslet a jak program Employee Equity vlastně spustit? Přijďte 27. listopadu na přednášku s Lukášem Konečným z Y Soft Ventures, který nám vše prozradí!

Co se na přednášce dozvíte?

  • Proč nabízet zaměstnancům podíly nebo akcie ve své firmě
  • Jak je možné Employee Equity program technicky realizovat v českém prostředí a co to obnáší po právní a daňové stránce
  • Jaké klíčové parametry je třeba zvážit při nastavování Employee Equity programu
  • Jak Employee Equity program představit svým kolegům a zaměstnancům
  • A na co si dávat pozor, když se do toho pustíte

Po přednášce bude následovat neformální networking, kde se můžete řečníka zeptat na další otázky, které by vás k tématu zajímaly.

Komu je akce určena?

  • Majitelům firem, kteří zvažují zavedení Employee Equity programu
  • Všem, které zajímá téma zaměstnaneckých podílů a akcií

Host

Lukáš Konečný

Lukáš Konečný působí jako Principal ve venture capital platformě Y Soft Ventures, kde se vedle podpory zainvestovaných startupů stará o provoz a finanční řízení. Je expertem JIC a jedním z expertních hodnotitelů Evropské komise. Jako konzultant provádí začínající podnikatele jejich prvními byznysovými kroky a těm zkušenějším pomáhá mít pořádek (nejen) ve financích, strategických plánech, obchodních modelech a nastavení byznysu směrem dovnitř i ven.

 

Účast na akci je zdarma. Nezapomeňte se zaregistrovat.