Návod na přežití v informační době

Čtvrtek 16. dubna 2015
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro začínající podnikatele

Kontaktní
osoba


Bolí vás hlava z té neustálé záplavy informací, které denně konzumujete? Cítíte se zahlceni úkoly, e-maily a notifikacemi na mobilu? Nedokážete se vyznat ve všech vašich poznámkách z článků, knih a dalších zdrojů? Pak určitě trpíte syndromem informačního přesycení!

Přijďte na seminář s Dušanem Vystrčilem a naučte se orientovat v informačních zdrojích, efektivně v nich vyhledávat, zasazovat informace do kontextu a tvořit z nich znalosti.

Co se od Dušana dozvíte?

  • Jak předcházet informačnímu přesycení?
  • Jak se z reaktivního konzumenta stát konzumentem proaktivním?
  • Jak si naordinovat tvrdou informační dietu?
  • Jak si nastavit sociální sítě a e-mail tak, aby se k nám dostávaly jen věci důležité a relevantní?
  • Jak správně vyhledávat a vyhodnocovat informace? 

Přednáška bude bohatá na řadu užitečných služeb, nástrojů, tipů a postupů předvedených na konkrétních a praktických příkladech ze života i praxe. Přiblížíte si práci s Evernote, RSS, Pocket, sociálními sítěmi, to-do aplikacemi.

Kdo je Dušan Vystrčil?

Lektor, konzultant a mentor ve vzdělávací organizaci Mimo školu, kde se věnuje sebeřízenému vzdělávání, rozvoji a osobní produktivitě. Nakonec se našel v tématu informačního managementu a informačních dovedností. Zabývá se problémem informačního přesycení, kritickým myšlením, filtrováním nedůležitých informací a osobním znalostním managementem.

Registrovat se můžete na webu startupclub.cz