#mámnápad: Co si o něm myslí lidi z byznysu?

Úterý 30. června 2020 14.00–17.00
JIC INMEC
Purkyňova 127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro začínající podnikatele

Kontaktní
osoba

Barbora Peřková
perkova@jic.cz

Být podnikatel-začátečník není vůbec jednoduché. Je k tomu zapotřebí spousta odvahy, trpělivosti a třeba i důsledného průzkumu trhu, který vám řekne, jestli můžete uspět. Stejně důležité je ale mít nablízku lidi z byznysu – zkušené podnikatele, jejichž zpětná vazba je pro každého začínajícího podnikavce nesmírně cenná. A právě to vám přináší nový formát akcí s názvem #mámnápad. Přihlaste právě ten svůj nápad a představte ho lidem, jejichž zpětná vazba vám ukáže, na co se zaměřit, co raději vypustit a co je třeba na vašem produktu změnit.

Jak to probíhá?

Nejprve nám prostřednictvím jendoduché přihlášky popíšete svůj nápad. Pokud se vejde do finálového výběru, nabídneme vám ještě před samotnou akcí trénink prezentačních dovedností. Nacvičíte si svůj elevator pitch, kterým pak svůj produkt představíte zkušeným podnikatelům nebo specialistům na obchodní i marketingové strategie. Od nich získáte neocenitelnou zpětnou vazbu, odhalíte silné a slabé stránky svého záměru a zjistíte, na co se zaměřit. Po skončení se můžete těšit i na neformální networking s našimi experty i dalšími lidmi s podnikatelskými nápady. 

Pro koho je akce vhodná?

  • pro začínající podnikatele, kteří ocení upřímnou zpětnou vazbu i praktické rady od lidí z praxe
  • pro lidi, kteří , co chtějí dělat, pro koho to chtějí dělat a mají připravený business model
  • pro absolventy akce #chcipodnikat, kteří mají konkrétní podnikatelský nápad
  • pro ty, kteří mají inovativní nápad a ideálně škálovatelné řešení

Co vám akce dá?

  • uslyšíte relevantní názor expertů z oboru
  • podíváte se na svůj projekt z nadhledu
  • vyzkoušíte si, jak svůj produkt odprezentovat zajímavým lidem

Jak se přihlásit?

Na akci se zaregistrujete jako vždycky. Přihlaste se ke svému účtu a klikněte na tlačítko Chci na akci. Pokud ještě účet nemáte, tak si ho založte. Poté budete přesměrováni na vyplnění přihlášky.

Jak poznáte, že jsme projekt vybrali?

Možnost přihlašování posunujeme až do 19. června. V následujících dnech všem zájemcům dojde e-mail s dalšími instrukcemi.

Kdo bude sedět v porotě?

Jiří Hlavenka, investor

Jiří je důležitou osobností především na podnikatelské scéně jako podnikatel a investor. Studoval na Strojní fakultě Vysokého učení technického v Brně a podniká od začátku 90. let. Mimo jiných investic, tou nejznámější je hned ta nejúspěšnější v ČR – investice do úspěšné brněnské firmy Kiwi.com.

Vít Hanák, konzultant

Od roku 2017 působí Vít na JIC jako startup konzultant. Pomáhá firmám růst a řešit témata, která jsou pro ně aktuální. Vedle konzultování má i vlastní podnikatelskou zkušenost. V minulosti založil firmu, která propojovala startupy s investory a pomáhala naplnit společné cíle. Od roku 2018 je spolumajitelem e-shopu Lemory.cz.

Martin Jansa, konzultant a kouč

V roce 2015 začal Martin působit jako expert v akceleračním programu JIC určený především pro nadějné startupy. Pracoval přes 10 let v AVG, kde vedl celé technické oddělení. Od roku 2016 působí především jako konzultant a kouč. Mezi jeho devizu patří nejen IT, ale i obchod a pomáhá firmám, aby šly správným směrem.

Jan Mayer, Dataweps

Honza Mayer vystudoval VUT v Brně. Prošel akcelerátorem StarCube na JICu a hned po škole začal sbírat zkušenosti hned v několika startupech, jako poslední přišel Dataweps. Nejdřív začínal jako projektový manažer a vypracoval se až na CEO, kde působí dodnes. Honza pravidelně přednáší na konferencích a zůstává věrný své alma mater, kde občasně vyučuje na fakultě informatiky.