#mámnápad: Co si o něm myslí lidi z byznysu?

Úterý 16. února 2021 14.00–17.00
Purkyňova 649/127,
Brno,
Česká republika

Akce JICPro studentyPro začínající podnikatele

Kontaktní
osoba

Barbora Peřková
perkova@jic.cz

Být podnikatel-začátečník není vůbec jednoduché. Je k tomu zapotřebí spousta odvahy, trpělivosti a třeba i důsledného průzkumu trhu, který vám řekne, jestli můžete uspět. Stejně důležité je ale mít nablízku lidi z byznysu – zkušené podnikatele, jejichž zpětná vazba je pro každého začínajícího podnikavce nesmírně cenná. A právě to vám přináší nový formát akcí s názvem #mámnápad. Přihlaste právě ten svůj nápad a představte ho lidem, jejichž zpětná vazba vám ukáže, na co se zaměřit, co raději vypustit a co je třeba na vašem produktu změnit.

Jak to probíhá?

Nejprve nám prostřednictvím jendoduché přihlášky popíšete svůj nápad. Pokud se vejde do finálového výběru, nabídneme vám ještě před samotnou akcí hodinovou konzultaci, díky které budete mít možnost představit nám cvičně svůj projekt, nacvičit si elevator pitch a dostanete od nás krátkou zpětnou vazbu. V den D pak svůj produkt představíte zkušeným podnikatelům nebo specialistům na obchodní i marketingové strategie. Od nich získáte neocenitelnou zpětnou vazbu, odhalíte silné a slabé stránky svého záměru a zjistíte, na co se zaměřit. Po skončení se můžete těšit i na neformální networking s našimi experty i dalšími lidmi s podnikatelskými nápady. 

Pro koho je akce vhodná?

  • pro začínající podnikatele, kteří ocení upřímnou zpětnou vazbu i praktické rady od lidí z praxe
  • pro lidi, kteří ví, co chtějí dělat, pro koho to chtějí dělat a mají odpovědi na základní podnikatelské otázky (cílová skupina, trh, business model) 
  • pro absolventy akce #chcipodnikat, kteří mají konkrétní podnikatelský nápad
  • pro ty, kteří mají inovativní nápad a ideálně škálovatelné řešení

Co vám akce dá?

  • uslyšíte relevantní názor expertů z oboru
  • podíváte se na svůj projekt z nadhledu
  • vyzkoušíte si, jak svůj produkt odprezentovat zajímavým lidem

Jak se přihlásit?

Přihlaste se ke svému účtu a klikněte na tlačítko Chci na akci. Pokud ještě účet nemáte, tak si ho založte. Poté vyplníte přihlášku a odešlete.

Jak poznáte, že jsme projekt vybrali?

Možnost posílat přihlášky máte do 31. 1. 2021. Ovšem platí, že čím dříve se přihlásíte, tím dříve se k přihlášce dostaneme a vyhodnotíme ji.

Co když se akce nebude moct konat kvůli vládním nařízením?

Žádný strach. Pevně věříme, že v únoru se budeme moct potkat osobně. Pokud ne, akce se uskuteční v online prostředí. Už to máme vyzkoušené a funguje to stejně dobře jako osobní setkání! 

Kdo bude sedět v porotě?

Petr Palas

Petr Palas je CEO a zakladatel brněnské společnosti Kentico Software. Po studiích na fakultě informatiky pracoval v Moravia IT a v roce 2004 založil vlastní firmu Kentico jen s 400 000 Kč v kapse. Dnes Kentico pomáhá zákazníkům ve 120 zemích vyprávět jejich příběhy v digitálním světě.

Petr Chaloupka

Petr vystudoval Mendelovu univerzitu. Prošel si několika startupy a po 12leté pracovní zkušenosti se rozhodl zkusit to na vlastní triko a založil firmu GREYCORTEX, kde rovněž působí jako generální ředitel. Ještě předtím strávil mnoho let v AVG Technologies (nyní Avast) nebo v Konica Minolta. Firma se roku 2020 umístila na druhém místě v žebříčku 50 nejúspěšnějších technologických firem Deloitte

Lukáš Konečný

Lukáš v současnosti působí jako principal investičního fondu Y soft Ventures. Je odpovědný za řízení všech finančních procesů a operací spojených s podporou startupů v portfoliu Y Soft Ventures. Před nástupem do Y Soft pracoval přes tři roky na JICu jako konzultant a pomáhal firmám řešit podnikatelská témata. Lukáš se již dlouhá léta pohybuje ve světě startupů a investic a hledá firmy s největším potenciálem.

Miroslav Londýn

Mirek působí na JICu především jako konzultant a lektor. Věnuje se hlavně začínajícím podnikatelům a pomáhá jim řešit témata, která jsou pro firmy v začátcích důležitá a podporuje tak vznik nových a úspěšných firem. Jeho expertízou je rovněž cirkulární ekonomika.