Tip: Konference Share Your Energy

Středa 16. října 2019 9.00–18.00
Papírenská 199/6,
Praha 6-Bubeneč,
Česká republika
Ostatní akce

Kontaktní
osoba

Michal Veselý
vesely@jic.cz

Co mají společné Google, Facebook, Apple a Tesla? Vědí, že abychom mohli dále žít na Zemi, musíme co nejrychleji snížit emise uhlíku a začít co nejdříve vyrábět a distribuovat do sítě dostatek čisté energie pro všechny. Ví, že je to zároveň příležitost, abychom rozvíjeli kreativitu, začali budovat udržitelnou infrastrukturu a sdíleli svoji energii. Přijďte se s námi bavit o nejnovějších trendech v energetice, peer-to-peer systémech, bateriových systémech, plánování měst, udržitelném investování a zemědělství.

Co vás čeká?

Blok 1: Udržitelnost v byznysu: Jak byznys využívá, produkuje a nakupuje energii udržitelně

Víte, co skutečně znamená, když Apple oznámí, že bude používat jenom elektřinu z obnovitelných zdrojů? Začnou ji používat i všichni jeho dodavatelé? A víte jak a kde investují velké korporace do zelené energie a proč dává smysl, aby i malé lokální firmy využívaly čistou energii?

Blok 2: Městský život na naší planetě

Jedna z možností, jak zchladit naše přehřátá města, je pohánět je zelenou energií. Naučili jsme se sdílet auta, taxíky i byty, tak proč nesdílet i lokální zdroje energie a nevyužívat dostupné volné plochy tím nejlepším způsobem? Co už děláme a jaký je účinek?

Blok 3: Inovace, které zachraňují Zemi

Miliony skvělých nápadů jsme proměnili ve start-upy, ale jenom zlomek se udržel na trhu. Kde je mezi nimi rozdíl? Podívejme se blíž na data, která měří jejich dopad a promluvme si s investory o tom, co ze start-upu dokáže udělat byznys, který zachrání naši budoucnost.