JIC 120“: Technologie pro lepší život

Pohybujete se v oblasti lifestyle technologií nebo vyvíjíte technologie, které přispívají k lepší kvalitě života? Zveme vás na další akci ze série JIC 120‘‘. Efektivní networkingový den, kde se u kulatého stolu setkáte s novými klienty či potenciálními byznys partnery, proběhne ve čtvrtek 2. března na JIC INMEC.

Co je JIC 120 vteřin?

JIC 120’’ je efektivní networking s cílem podpořit nové spolupráce mezi technologickými firmami a výzkumným i organizacemi. Účastníci se potkávají u kulatých stolů podle stanoveného harmonogramu. Každý zástupce firmy má přesně 120 sekund na představení své společnosti a případných možností spolupráce. Účast na akci je bezplatná a povolen je jeden zástupce za každou firmu.

Proč se zúčastnit?

  • Získejte nejnovější informace o budoucnosti technologií pro lepší život
  • Navažte nové spolupráce
  • Sdílejte a vytvářejte nové projektové nápady
  • Nalezněte potenciální klienty či byznys partnery

Harmonogram

13.00 - 13.30 Registrace

13:30 – 14:00 Úvodní slovo

14:00 – 14:10 Keynote Enantis

14:10 – 14:20 Keynote Life-Tech

14.20 – 15:05 První kolo kulatých stolů   

15:05 – 15:25 Coffee break

15:25 – 16:10 Druhé kolo kulatých stolů

16:10 – 18:00 Neformální networking

Akce proběhne v češtině. Registrovat se můžete zde.

Keynote

Enantis je biotechnologická spin-off firma Masarykovy univerzity. Základem jejího aplikovaného výzkumu je takzvaný fibroblastový růstový faktor – bílkovina, kterou vědci využívají například pro práci s kmenovými buňkami, protože stimuluje jejich množení. Bílkovina by mohla pomoci lepšímu hojení těžkých ran jako jsou popáleniny nebo rány u diabetiků. Nyní hledají vhodný nosič - například hojivé náplasti nebo krémy.

Firma Enantis jako jedna z prvních v České republice uspěla ve vysoce kompetitivním programu H2020 SME Instrument. Více si můžete o firmě přečíst v nedávném článku na iHNED.

Veronika Štěpánková je od roku 2013 ředitelkou biotechnologické firmy Enantis. Doktorát v oboru biochemie získala na Masarykově univerzitě, kde několik let pracovala jako výzkumná pracovnice, podílela se na projektech v oblasti biokatalýzy a enzymového inženýrství. Je autorkou a spoluautorkou několika recenzovaných vědeckých publikací a dvou patentů. V současnosti se ve firmě Enantis věnuje zejména inženýrství terapeutických proteinů, které mají široké klinické a komerční využití.

 

Společnost Lifetech vyrábí generátory ozonu a UV systémy, které slouží k úpravě a recyklaci pitné a odpadní vody, k úpravě vody v bazénech a pro dezinfekci a dezodorizaci vzduchu. Nedávno brněnská firma vyvinula inovativní zařízení na čištění vody v domácnostech AquaQube; přístroj, který umí z vody odstranit hormony, léčiva, pesticidy a chemikálie.

Jiří Dřímal vystudoval odbornou fyziku na Univerzitě v Brně, kde poté také vyučoval. Účastnil se a spolupracoval na mnoha výzkumných projektech po celé Evropě i v Rusku. Nyní je ředitelem společnosti LIFETECH. Se svojí dcerou Terezou Dřímalovou vede projekt AquaQube, zařízení na úpravu vody do domácností.

Zaregistrovat se

Akce JICPro zkušené podnikatele

Kdy :
Čtvrtek 2. března  2017 v 13:00

Místo konání :
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00

Kontaktní osoba

Tereza Krpcová
krpcova@jic.cz
+420 511 205 328

Zaregistrovat se

Další akce

Úterý 7. března

Startup World Cup 2017: Propojte se se startupovou scénou a získejte investora

Cesta k investicido vašeho projektu nemusí být dlouhá. Přihlaste se do regionálního finále celosvětové soutěže Startup World Cup 2017 a vyhrajte cestu do Silicon Valley a investici milion dolarů. V úterý 7. března vás v Praze kromě vyhlášení finalistů čekají mezinárodní speakři, stánky startupů a inspirativní networking.

Úterý 7. března
15:00

Seminář JIC: Jak uplatnit kariérní poradenství v každodenní HR praxi?

Nahlédněte pod pokličku kariérního poradenství. Z jiného úhlu pohledu se můžete podívat na to, jaká témata řeší lidé, kteří hledají zaměstnání nebo uvažují o změně ve své kariéře. Na vlastní kůži můžete zažít a v praxi poté využít techniky kariérového poradenství. Přijďte 7. března na seminář JIC, kde vám školitelé z Centra vzdělání všem ukáží, jak posílit rozvoj zdravé atmosféry ve společnosti, porozumění potřebám zaměstnanců, vzájemnou důvěru a tím i jejich výkon a angažovanost.

Pondělí 20. března

Future Match 2017: Navažte nové spolupráce v ICT

Pohybujete se v oblasti informačních a komunikačních technologií nebo chcete adaptovat ICT řešení ve své firmě? Měli byste zájem expandovat do zahraniční a navázat kontakty s dalšími společnostmi z oboru? Setkejte se s potenciálními byznys partnery na Brokerage Event Future Match, který pomáhá firmám a výzkumným organizacím najít mezinárodní partnery pro obchod, technologický transfer nebo výzkumné projekty. Akce se uskuteční v rámci globální konference digitálního byznysu CeBIT 20. až 24. března v německém Hannoveru.

Vždy o krok před konkurencí.
Všechny novinky se k vám dostanou jako k prvním.