#inspirace: Připojte se k síti

Pátek 1. listopadu 2019 9.00–16.30
JIC INMEC
Purkyňova 127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro začínající podnikatele

Kontaktní
osoba

Hana Musilová
musilova@jic.cz

Objevte s námi budoucnost energetiky. Místo, kde si lidé sami vyrábí elektřinu a společně dokáží zásobovat klidně celou obec. Kde každý dům má okna z transparentních fotovoltaických panelů, tepelné čerpadlo, baterii na ukládání elektrické energie a v garáži elektromobil. A každé město vyrábí energii z komunálního odpadu i bioplynu. Energetický trh – tak jak jej dnes známe – se mění těžko uvěřitelným tempem a přináší s sebou netušené podnikatelské příležitosti pro každého z nás. Monitoring spotřeby energií, zvýšení efektivity výrobců i distributorů energie, vyšší bezpečnost práce, flexibilní nákup energií nebo třeba uchovávání vyrobené elektřiny – to vše čeká na vaše nápady.

Chcete inspiraci? Nebo už máte dokonce vlastní nápad, který může změnit svět energetiky? Pak právě vy byste na #inspiraci neměli chybět.

Proč přijít?

 • objevíte podnikatelské příležitosti energetického trhu
 • získáte inspiraci od úspěšných podnikatelů z energetického byznysu
 • představte svůj nápad a získáte neocenitelnou zpětnou vazbu
 • seznámíte se s dalšími inspirativními lidmi z oboru

Energetický průmysl

Výroba, přeměna a distribuce všech forem energie – to je ve zkratce energetický průmysl. Co vše si pod tím představit? Tradičně se jedná o výrobu elektrické energie v elektrárnách, o těžbu, distribuci a využití uhlí, ropy, zemního plynu, jaderného paliva či dřeva. My ale budeme mluvit zejména o energetickém trhu budoucnosti – o decentralizaci energetického systému, obnovitelných zdrojích, ukládání vyrobené energie a jejím sdílení, o elektromobilech a v neposlední řadě i o aplikacích a zařízeních umožňujících efektivnější i bezpečnější práci pracovníků v energetickém průmyslu.  

Jakým tématům se budeme věnovat?

 • Jak dnes vypadá podnikáníenergetice a z čeho se vlastně skládá?
 • Jaké inovace současný trh potřebuje a jaké výzvy před ním stoji?
 • Jaké typy produktů na trhu uspějí?
 • Co vše potřebuji vědět k tomu, abych mohl začít podnikat v  oboru, a kde se to dozvím víc?
 • Kde a jak můžu sehnat investora a jak získat velkého strategického partnera?
 • Jaké jsou trendy trhu s energetikou v Jihomoravském kraji, v Česku a v Evropě?

Komu je akce určena?

 • Všem, kteří rozjíždí vlastní projekt spojený s energetikou
 • Všem, kteří mají nápad na podnikání v tomto oboru, ale neví, jak začít
 • Všem, které obor zajímá a chtěli by v něm v budoucnu podnikat

 Program:

9.00–9.30 

úvod

9.30–13.30 

panelové diskuse, hosté a networking

13.30–14.30

odborné přednášky

14.30–14.45

závěr první části programu

15.00–16.30

workshop Jak si vydefinovat podnikatelský záměr / Feedback session na projekty s interními konzultanty JIC

V rámci dopoledních bloků vystoupí hosté, kteří v energetice již úspěšně podnikají. Seznámíte se s jejich příběhem a v rámci panelové diskuze se budete moci ptát na vše, co vás zajímá. S hosty se můžete setkat také osobně v následném networkingu během coffee breaků. Odborné přednášky dají nahlédnout do možností, které se pro podnikatele v energetice nachází a kde je budoucnost podnikání v tomto oboru. 

Odpoledne následuje dobrovolná workshopová část, během níž můžete konzultovat své projekty a nápady s konzultanty z interního týmu JIC.

Naši hosté

Panelové diskuze

 

Radovan Kožíšek vyučuje na Mendelově Univerzitě v Brně a zároveň na působí na pozici Head of Business administration ve firmě E.ON., jedné z předních světových energetických společností.
Radek Sysel vystudoval Vysoké učení Technické v Brně a v současné době je spoluzakladatelem firmy Easycon. Easycon poskytuje chytré měřáky spotřeby energií pro bytová družstva či podniky a zakázkově zpracovává monitoring dat o přenosu energií do/ze sítě založený na IoT technologiích. 

Filip Procházka je absolventem fakulty informatiky a majitelem Mycroft Mind, která se zabývá smart grids. Mycroft Mind tvoří modely a simulace, analyzuje množství dat o distribučních soustavách elektřiny, a tím dává firmám podklady pro lepší řízení rozvoje distribučních soustav. 

 

Karel Vlach je generálním ředitelem společnosti Enbra, která nabízí široký sortiment plynových kotlů, tepelných čerpadel a ohřívačů vody. Zaměřují se na měření spotřeby tepla, indikaci dodaného tepla v bytech a rozúčtování nákladů na vytápění.
 

Václav Klein je jednatelem společnosti Gentec, významným českým výrobcem kogeneračních, mikrogeneračních a trigeneračních jednotek na zemní plyn, bioplyn a jiná paliva. Firma se mimo jiné zabývá flexibilním řešením projekcí, poradenstvím, výrobou a samot nou údržbou kogeneračních a trigeneračních jednotek. 

 

 

Andrej Tkačuk je spolumajitel firmy Innovation to Power. 

vystudoval Energetický ústav FSI VUT, pracoval ve společnosti Siemens jako Produktový specialista a Obchodní manažer. Nyní v rámci firmy IMI CCI pracuje jako Regionální obchodní manažer pro Evropu se zaměřením na spalování odpadů a biomasy. 

V rámci firmy Innovation to Power se podílí na vývoji a uvedení na trh tepelného stroje, který s využitím moderních a inovativních přístupů cílí na distribuovanou energetiku jako jsou např. malé spalovny biomasy a odpadů. 

Prezentace

Stanislav Chvála je od roku 2018 CEO energetické společnosti Nano Energies, která efektivně a udržitelně obchodujeme s elektřinou nejen v Česku, ale i v dalších šesti zemích světa. 
Lucie Kanioková pracuje na JIC jako Business Innovation Manager a propojuje malé startupy na velké korporace.

 

Vstup na akci je zdarma, nezapomeňte se včas zaregistrovat.