CEITEC VUT: Představení projektu pokročilé průmyslové výroby RICAIP

Čtvrtek 20. června 2019 14.00–15.30
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Ostatní akcePro zkušené podnikatele

Využití umělé inteligence, decentralizované propojení laboratoří a vznik sítě pro vývoj a ověřování aplikací v moderním vysoce automatizovaném průmyslu v Evropě. To je projekt RICAIP, který díky finanční podpoře 1,3 miliardy korun umožní pražskému CIIRC ČVUT a brněnskému CEITEC VUT vytvořit výzkumné a inovační centrum, kde se budou vyvíjet virtuální robotizované výrobní linky pro celý svět

Chcete být u toho, když bude mít Česká republika možnost prosadit se jako lídr v oblasti pokročilé průmyslové výroby budoucnosti? Pak si nenechte ujít představení projektu ve čtvrtek 20. června na JIC INMEC.

V rámci centra RICAIP bude v Brně a v Praze vybudován testbed umožňující ověřování technologií pro průmysl 4.0 jak pro výzkumné týmy, tak pro malé a střední podniky. Centrum chce nabízet firmám spolupráci v těchto oblastech:

  • Senzory pro sběr dat
  • Vibrodiagnostika,
  • Aktuátory pro výrobní linky
  • Robotické aplikace
  • Aditivní technologie a obrábění včetně kombinace obou (tzv. hybridní technologie)

Účastníci akce budou mít možnost dozvědět se podrobnosti o budování centra a seznámit se s aktuálními možnostmi spolupráce.

Akce navazuje na dopolední networking JIC 120“: Umělá inteligence a digitalizace ve výrobě.

Program

14:00 – 14.30 „Představení projektu Ricaip(Research and Innovation Centre on Advanced Industrial Production), prof. Pavel Václavek, vedoucí výzkumné skupiny Kybernetika pro materiálové vědy CEITEC VUT
14:30 – 15:30

Prohlídka laboratoří, představení demo testbedu

Pokud se chcete akce zúčastnit, nezapomeňte se zaregistrovat.