BusinessClub: Pasti talent managementu a jak se jim vyhnout

Středa 11. října 2017 16.00–17.30
JIC INMEC
Purkyňova 127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro zkušené podnikatele

Kontaktní
osoba

Hana Mejzlíková
mejzlikova@jic.cz

Lidé jsou to nejcennější, co firmy mají. Pracovat s talentem svých zaměstnanců už dnes patří na denní pořádek každé větší společnosti. Co je to talent management, jak o talentech přemýšlet a jak s nimi pracovat? To je téma, kterému se budeme věnovat na dalším BusinessClubu. Psycholožka a koučka Beáta Holá vám prozradí, jaké jsou nejčastější pasti talent managementu a jak se jim vyhnout.

„Během posledních 4 let jsem pomáhala realizovat několik talentových programů a strategií. Od začátku si vedu deník, do kterého zaznamenávám skvělé nápady a vychytávky, ale taky kotrmelce, které se nepovedly. Netrvalo dlouho a zjistila jsem, že některé vzorce se opakují. A to jak ty, ze kterých vypadne průšvih, tak ty, které posouvají lidi i firmu kupředu. O některé z těchto vzorců se chci s vámi podělit. Říkám jim pasti talent managementu a spolu budeme řešit nejen, jak se z nich dostat, ale ideálně jak do nich vůbec nespadnout.“

Beáta Holá

Proč téma talent management?

Talent management patří k pojmům, které za poslední roky zakořenily i v českém firemním prostředí. Ještě před pár lety vnímaly mnohé firmy tvorbu strategií a programů pro řízení talentů jako vizionářskou nadstavbu. Z té se však během několika let pod vlivem nedostatku pracovní síly a vysoké míry fluktuace stala nutnost. Firmy pociťují, že lidi jsou opravdu to nejcennější, co mají. A personalisté se vrhli do talent managementu po hlavě.

 

O BusinessClubu

JIC pro vás připravuje každou druhou středu v měsíci inspirativní a networkingové setkání se zkušenými podnikateli, kteří mají zájem podělit se o své příběhy a diskutovat nad otázkami, které vás zajímají, a možná se na ně nemáte koho zeptat.

O čem budeme diskutovat?

  • Kde ve vizi a strategii sídlí talent management?
  • Kdo jsou „talenti“ a nebude to zbytku firmy líto?
  • Proč není talentový program to stejné jako sada školení soft skills?
  • Má mít talent management na starosti HR?
  • Mám jet podle kuchařek nebo vše budovat od nuly?
  • Kdy použít diagnostiku, školení, koučing, mentoring, stínování, exkurze?
  • Co se stane, když to děláme jen naoko?

Účast na akci je zdarma.

Komu je akce určena?

  • Majitelům/jednatelům firem
  • HR ve firmách
  • Lidem, kteří vedou týmy

(není určen běžným zaměstnancům)

Host

Beata HolaBeáta Holá

Psycholožka a koučka, posledních 10 let se věnuje inovaci ve vzdělávání dospělých. Od roku 2013 se specializuje na talent management. Pomáhá firmám navrhovat talentové strategie a regionální i mezinárodní talentové programy, na jejichž realizaci se jako diagnostička, lektorka a supervizorka spolupodílí.