Business breakfast: Vážně i nevážně o podnikání

Středa 4. prosince 2019 8.00–10.00
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro zkušené podnikatele

Kontaktní
osoba

Hana Šudáková
sudakova@jic.cz

Díky čemu se čeští inženýři dokáží prosadit v cizině? A co naopak jejich byznysu nepomáhá? Jaké jsou rozdíly mezi podnikáním v ČR a USA? A jakými úspěšnými příklady z americké praxe se můžete nechat inspirovat? Nenechte si ujít debatu u skvělé snídaně o podnikatelských zkušenostech, úspěších i nezdarech tří osobností – velvyslance USA v České republice Stephena B. Kinga, spoluzakladatele a CEO firmy Y Soft Václava Muchny a CEO společnosti Phonexia a IVLP alumni Michala Hrabího v roli moderátora. Hlavním motorem setkání budete vy a vaše dotazy, kterými bude snídaně prošpikovaná.

O čem bude řeč?

Jaký je cílový trh produktu? To je klíčová otázka pro každého podnikatele bez ohledu na to, jestli teprve začíná podnikat nebo má rozjetý byznys a uvažuje o expanzi. Velmi častou destinací pro české firmy je přirozeně USA, největší jednotný světový trh. Jenomže prorazit v Americe není úplně jednoduché. Leckdo si při tomto pokusu narazil nos, někdo i vícekrát. Jsou tu ale i ti, kteří uspěli. Chcete vědět, jaká jsou specifika americké kultury a na co můžete při podnikání v Americe narazit? Jaké úsměvné i mrazivé historky z podnikání můžete zažít, když opouštíte český podnikatelský rybníček? A proč má smysl to zkusit? I to budou otázky, na které budeme s našimi hosty hledat odpovědi. Podělí se s námi o své zkušenosti, úspěchy, ale i přešlapy, omyly a nezdary

Co vás čeká?

  • inspirace pro vaše vlastní podnikání (i povznesení nad vlastní chyby, dělá je každý)
  • možnost ovlivnit obsah tak, aby vyhovoval vašim vlastním představám, setkání budou totiž z velké části tvořit vaše dotazy
  • dobrou snídani

O jakých tématech se budeme bavit?

  • rozdílnost podnikatelského prostředí ČR a USA
  • podnikatelské možnosti ve Spojených státech
  • příklady dobré praxe v USA přenositelné na český trh
  • image vs. realita podnikání
  • „giving back" kultura
  • trendy digitální ekonomiky

Naši hosté

Stephen B. King

 

Stephen B. King byl velvyslancem USA v České republice schválen 5. října 2017. Je předním veřejným činitelem a podnikatelem, který vybudoval a později prodal firmu na výrobu chemikálií a založil také rodinný investiční podnik. V letech 2007–2017 republikánskou stranu ve Wisconsinu. Na začátku své profesní dráhy vyšetřoval porušování občanských práv ve Federálním úřadě pro vyšetřování (FBI) a pracoval pro americký senátní stálý podvýbor pro vyšetřování. Sloužil také jako zvláštní poradce amerického ministra zemědělství, jeho agendou byl styk úřadu a zemědělských výborů ve Sněmovně a v Senátu. Je absolventem Western Illinois University. Vyrůstal v Chicagu ve státě Illinois.

Václav Muchna

Václav Muchna založil Y Soft se svým společníkem v roce 2000 v Brně s vizí vytvořit globální organizaci bez hranic. Již jako středoškolák si začal Václav razit cestu ke své profesionální kariéře tím, že zkoumal zákonitosti vývoje software, správy sítí a učení se o hodnotě pro-zákaznického přístupu v podnikání. Během svých raných profesních let začal Václav společně s malou skupinou partnerů pracovat na různých projektech, výrazný úspěch přišel až s tím, čemu dnes říkáme YSoft SafeQ, což je klíčový a globálně úspěšný produkt Y Soft. Václav stál v čele globálního růstu společnosti Y Soft založením dceřiných společností v Japonsku, Singapuru, USA, Izraeli, Spojených arabských emirátech a dalších zemích. Založil také firmu Y Soft Ventures, venture – kapitálové rameno společnosti Y Soft, poskytující slibným začínajícím společnostem ve střední Evropě potřebný kapitál, zdroje a odborné znalosti, jak urychlit jejich cestu na světové trhy. Se zaměřením na růst podnikání a překonávání očekávání zákaznických potřeb Václav také investuje do technologií, lidí a pěstování aktivní firemní kultury.

Václav Muchna je držitelem mezinárodního ocenění ENX Difference Maker 2019 za rozvoj technologického odvětví a také ocenění velvyslance USA Centennial Award za rozvoj česko-amerických obchodních vztahů.

Michal Hrabí

Michal Hrabí působí jako ředitel ve firmě Phonexia, která patří mezi světové špičky na poli řečových technologií. Rád zpochybňuje „nemožné“ a ze sci-fi dneška dělá realitu zítřka. Jde cestou neustálého zlepšování a to, co se naučil, rád sdílí s dalšími tvůrci. Michal vystudoval teoretickou a aplikovanou informatiku na Masarykově univerzitě v Brně. Je zakladatelem Startup programu JIC a za dobrými praktikami v oblasti startupů a technologického transferu procestoval svět, kde posbíral rovněž několik mezinárodních ocenění. Ročně mu procházelo rukama více než 250 podnikatelských záměrů. Začínající firmy, které konzultoval, získaly přes 90 milionů Kč v seed investicích.

Snídani pořádá JIC ve spolupráci s Velvyslanectvím USA a Českým klubem absolventů International Visitor Leadership Program (IVLP). Jde o první ze tří akcí na podnikatelská témata, které pro vás chystáme v následujících měsících.

     

 

NA AKCI UŽ NENÍ MOŽNÉ SE REGISTROVAT! KAPACITA UŽ BYLA VYČERPÁNA.