Brain&Breakfast: Když vyjdu z domu, každým svým krokem plánuji město

Úterý 12. července 2016 8.30–10.00
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Ostatní akcePro začínající podnikatelePro zkušené podnikatele

Kontaktní
osoba

Tereza Krpcová
krpcova@jic.cz

Další z přenosů přímo z pražského Impact Hubu na JIC INMEC. Tentokrát pozvání přijal Osamu Okamura, který pohovoří o veřejném prostoru, urbanizaci a dalších věcech, které všichni ovlivňujeme každý den, aniž bychom si uvědomovali míru vlivu, které na tuto oblast máme. 

Když se mě lidé ptají, kdo plánuje a staví město, často odpovídám: "Vy". Každé vaše rozhodnutí, které děláte v životě, má nějaký prostorový dopad. Ráno když vstanete z postele, chcete se umýt, dát si čerstvé ovoce, trochu si zaběhat, vyrazit do práce. Za tím vším je složitá infrastruktura města, spousta potrubí a kabelů, logistiky, komunikací, regulací a předpisů, cihel, železa a betonu. My se však ptáme: "Kde je kvalita života?"

Osamu Okamura

Architekt, programový ředitel mezinárodního festivalu a konference pro obyvatelnější města reSITE, přednáší v ARCHIPu. Přednášel na univerzitách a institutech v USA, Japonsku, Thajsku, Německu, Rakousku, Polsku, Slovensku, Maďarsku, Srbsku, Ukrajině a České republice. Vystudoval Fakultu architektury ČVUT v Praze (2000) a pražskou AVU, obor konceptuální tvorba (2003). Studoval na ENSA Nantes ve Francii. Žije v Praze.