Akce
prosinec 2020

Středa 2. prosince v 16.00–17.00 Zjistit více

Jak je na tom cirkulární byznys v Česku? Webinář Cirkulární Česko 3

Již třetí rok po sobě přinášíme informace o aktuálním dění a trendech v tomto oboru a nabízíme příběhy českých firem, které se úspěšně pouští do cirkulární ekonomiky. Přidejte se, pojďte diskutovat s tvůrci publikace Cirkulární Česko 3 a načerpejte inspiraci i pro svou firmu. Seznamte se s těmi, kteří ví o cirkulární ekonomice nejvíc.

Akce JICPro studentyPro začínající podnikatelePro zkušené podnikatele
Středa 2. prosince v 16.30–18.30 Zjistit více

webinář #startuji: Kde vzít podnikatelský nápad?

Založit e-shop, vyvinout aplikaci nebo vymyslet nový Facebook. Láká vás podnikání, ale nejste si jistí, co by mohlo být to pravé zrovna pro vás? Seriál akcí s názvem #startuji vám poradí, jak najít ty správné odpovědi. Dozvíte se, kde hledat potřebnou inspiraci, co je to podnikatelský záměr a jak se svým nápadem dál pracovat. Nahlédneme pod pokličku úspěšných projektů a probereme i aktuální trendy v podnikání.

Akce JICPro studentyPro začínající podnikatele
Středa 9. prosince v 10.00–11.30 Zjistit více

Brno.AI – Meetup #02

Zajímá vás téma umělé inteligence a chcete být na samotném startu nově vznikající platformy Brno.AI? Pak si nenechte ujít druhý meetup, který je, stejně jako sama platforma, určený zejména výzkumníkům, firmám a profesionálům se zájmem o umělou inteligenci. Naší vizí je vytvořit platformu pro otevřenou komunitu, ve které společně přenášíme AI do skutečného světa. Nabídne možnost setkávánípropojování firem, univerzit i veřejné správy.

Akce JICPro studentyPro začínající podnikatelePro zkušené podnikatele
Úterý 15. prosince v 9.00–13.00 Zjistit více

webinář #startuji: Jak změnit trh s nerostným bohatstvím

Zdroje, které na planetě máme, nejsou bezedné. Jak změnit naše chování nebo samotný trh s nerostným bohatstvím, abychom o ně jednou provždy nepřišli? Pokud se zajímáte o účinné využívání zdrojů, cirkulární design nebo třeba životní cyklus výrobků, tak možná právě pro vás je program Evropského inovačního a technologického institutu. EIT Raw Materials totiž hledá inovace právě v oblasti trhu se surovinami. Tentokrát bude řeč o nápadech, které by mohly pomoci snížit materiálovou náročnost při využívání kovů. Pokud tedy v hlavě nosíte právě takový nápad nebo službu, které mohou mít pozitivní dopad na odvětví nerostných surovin, neměli byste si nechat ujít online workshop s prvotřídními zahraničními experty Hansem Westerhofem a Antonisem Politisem.

Akce JICPro studentyPro začínající podnikatele
Středa 16. prosince v 14.00–17.30 Zjistit více

The Digital Innovation Game

V neustále měnícím se světě jsou kreativita a inovace nejlepšími způsoby, jak čelit výzvám v různých oblastech pracovního i soukromého života. Prostřednictvím metody Design Thinking budete mít možnost ověřit si, že inovativní myšlení je dovednost, kterou je možné se naučit a zlepšovat. Interaktivním workshopem vás provede Martina Bláhová, trenérka Design Thinking a digitálních dovedností. Zjistíte, co obnáší jednotlivé fáze poznávání uživatele a jeho potřeb, jak vypadá proces přípravy prototypu a chybět nebudou ani tipy pro závěrečnou prezentaci. Využít můžete vlastní nápad nebo se nechat inspirovat těmi, které jsme pro vás připravili. 

Akce JICPro studentyPro začínající podnikatele
Středa 16. prosince v 17.00–18.30 Zjistit více

webinář #student: Hoď nápad na papír aneb Lean Canvas v praxi

Myslíte si, že máte v hlavě skvělý podnikatelský nápad? Tak to je ten pravý moment hodit ho na papír a jednoduše si ho popsat! Na začátku není potřeba žádný elaborát. Zkuste třeba takzvaný Lean Canvas. Osvědčenou metodu, díky které si na jediné stránce popíšete to nejdůležitější, co právě teď potřebujete vědět – jakou hodnotu váš projekt nabízí, pro koho může být zajímavý nebo jaký problém vlastně řeší. Chcete vědět, jak s Lean Canvasem pracovat? Přihlaste se na náš webinář s konzultantkou Hankou Šudákovou.

Akce JICPro studentyPro začínající podnikatele