Akce
listopad 2019

Úterý 5. listopadu v 10.00–16.00
Vídeň Zjistit více

JIC 120“ ve Vídni: Umělá inteligence ve výrobě

Umělá inteligence je již dlouhou dobu žhavé téma, a přestože mnoho výrobních firem vnímá její potenciál pro revoluci v průmyslu, jen málokterá definovala jasnou cestu k jejímu úspěšnému přijetí v současném prostředí výroby. Cílem akce je představit současné trendy v této oblasti a propojit výrobní firmy s vývojáři řešení umělé inteligence.

Díky spojení partnerů z Rakouska, České republiky a Slovenska vám tato akce přináší jedinečnou koncentraci zkušeností v oblasti umělé inteligence ve výrobě a vytváří nové příležitosti přeshraniční spolupráce. O aktuálních projektech využívajících umělou inteligenci ve výrobě BMW Steyr vám poví David Bricher z BMW Innovation & Digitalization. Dozvíte se také o aktuálních zdrojích mezinárodního financování pro vaše nápady a mnoho dalšího.

Akce JICPro zkušené podnikatele
Pondělí 18. listopadu v 8.00 Zjistit více

TIP: Školení optimalizace výrobních procesů v Japonsku

Chcete zvýšit produktivitu a snížit náklady ve výrobních podnicích? Máte jedinečnou možnost se přihlásit na seminář konaný od 18. do 22. listopadu 2019 v Japonsku. Pořádá ho EU-Japonské centrum pro průmyslovou spolupráci.  Školení je pro manažery výrobních podniků, kteří se už seznámili s metodikou World Class Manufacturing a mají odpovídající technické vzdělání. Zástupci malých a středních podniků nehradí poplatek za školení a navíc mohou získat 600 EUR na výdaje spojené s cestou.

 

Ostatní akcePro zkušené podnikatele
Úterý 19. listopadu v 9.30–13.30
Brno-Medlánky Zjistit více

JIC 120“ Future of Energy

Blockchain, samospotřebitel, decentralizovaná energetika – to je jen několik příkladů, které ilustrují směr vývoje energetického trhu v posledních letech. Jak mohou energetičtí giganti reagovat na rychlé tempo inovací? Třeba prostřednictvím spolupráce se startupy či dokonce scaleupy! Ty totiž přichází s novými nápady a dokáží flexibilně reagovat na příležitosti, které přináší revoluce v energetickém byznysu. Nechte se inspirovat a využijte možnost propojení s dalšími firmami z oblasti technologií i energetiky.

Akce JICPro začínající podnikatelePro zkušené podnikatele
Pondělí 25. listopadu v 9.00– Úterý 26. listopadu v 16.00
Praha 6 Zjistit více

Tip: Úvodní konference a Matchmaking KAPPA

Technologická agentura ČR (TA ČR), zprostředkovatel výzkumného Programu KAPPA, financovaného z Fondů EHP a Norska, zve zástupce podniků a výzkumných organizací na Úvodní konferenci a Matchmaking KAPPA. Akce se koná ve dnech 25.–26. listopadu 2019 v prostorách TA ČR (Evropská 1692/37, Praha 6). Cílem akce je seznámit odbornou veřejnost s parametry Programu KAPPA a zároveň posílit spolupráci mezi institucemi z Česka, Norska, Islandu a Lichtenštejnska.

Akce JICPro zkušené podnikatele
Středa 27. listopadu v 16.00–17.30
Brno-Medlánky Zjistit více

#podnikám: Employee Equity aneb jak na zaměstnanecké podíly a akcie

V zahraničí běžná praxe, u nás zatím spíše neobvyklé. Řeč je o zaměstnaneckých podílech a akciích, které úspěšným startupům pomáhají přilákat, udržet a správně motivovat ty nejtalentovanější lidi. Ti pak nejenže přispívají úspěchu celé společnosti, ale sami na něm můžou hezky vydělat – Facebook takto udělal dolarové milionáře z více než tisícovky svých zaměstnanců! V Česku se s tzv. Employee Equity programy příliš často nesetkáme, především kvůli ne zrovna příznivému právnímu a daňovému prostředí. To ale neznamená, že jich nelze využít.

Zajímá vás, jaké možnosti mají české firmy při zavádění programů zaměstnaneckých podílů či akcií, kde se inspirovat ze zahraničních best practices, co je dobré předem promyslet a jak program Employee Equity vlastně spustit? Přijďte 27. listopadu na přednášku s Lukášem Konečným z Y Soft Ventures, který nám vše prozradí!

Akce JICPro začínající podnikatelePro zkušené podnikatele