Akce
listopad 2019

Pátek 1. listopadu v 9.00–16.30
Brno-Medlánky Zjistit více

#inspirace: Připojte se k síti

Objevte s námi budoucnost energetiky. Místo, kde si lidé sami vyrábí elektřinu a společně dokáží zásobovat klidně celou obec. Kde každý dům má okna z transparentních fotovoltaických panelů, tepelné čerpadlo, baterii na ukládání elektrické energie a v garáži elektromobil. A každé město vyrábí energii z komunálního odpadu i bioplynu. Energetický trh – tak jak jej dnes známe – se mění těžko uvěřitelným tempem a přináší s sebou netušené podnikatelské příležitosti pro každého z nás. Monitoring spotřeby energií, zvýšení efektivity výrobců i distributorů energie, vyšší bezpečnost práce, flexibilní nákup energií nebo třeba uchovávání vyrobené elektřiny – to vše čeká na vaše nápady.

Chcete inspiraci? Nebo už máte dokonce vlastní nápad, který může změnit svět energetiky? Pak právě vy byste na #inspiraci neměli chybět.

Akce JICPro začínající podnikatele
Úterý 5. listopadu v 10.00–16.00
Vídeň Zjistit více

JIC 120“ ve Vídni: Umělá inteligence ve výrobě

Umělá inteligence je již dlouhou dobu žhavé téma, a přestože mnoho výrobních firem vnímá její potenciál pro revoluci v průmyslu, jen málokterá definovala jasnou cestu k jejímu úspěšnému přijetí v současném prostředí výroby. Cílem akce je představit současné trendy v této oblasti a propojit výrobní firmy s vývojáři řešení umělé inteligence.

Díky spojení partnerů z Rakouska, České republiky a Slovenska vám tato akce přináší jedinečnou koncentraci zkušeností v oblasti umělé inteligence ve výrobě a vytváří nové příležitosti přeshraniční spolupráce. O aktuálních projektech využívajících umělou inteligenci ve výrobě BMW Steyr vám poví David Bricher z BMW Innovation & Digitalization. Dozvíte se také o aktuálních zdrojích mezinárodního financování pro vaše nápady a mnoho dalšího.

Akce JICPro zkušené podnikatele
Středa 13. listopadu v 15.00–19.00
Brno-Medlánky Zjistit více

#student: Nastartuj svůj nápad!

Rodí se vám v hlavě podnikatelský nápad? Potřebujete svůj nápad dostat na papír a nechcete tvořit obsáhlý business plán? Jste student? A zajímá vás nová soutěž studentských podnikatelských nápadů od JIC? Přijďte na přednášku, kde se seznámíte se základy Lean metodologie.

Akce JICPro studentyPro začínající podnikatele
Pondělí 18. listopadu v 8.00 Zjistit více

TIP: Školení optimalizace výrobních procesů v Japonsku

Chcete zvýšit produktivitu a snížit náklady ve výrobních podnicích? Máte jedinečnou možnost se přihlásit na seminář konaný od 18. do 22. listopadu 2019 v Japonsku. Pořádá ho EU-Japonské centrum pro průmyslovou spolupráci.  Školení je pro manažery výrobních podniků, kteří se už seznámili s metodikou World Class Manufacturing a mají odpovídající technické vzdělání. Zástupci malých a středních podniků nehradí poplatek za školení a navíc mohou získat 600 EUR na výdaje spojené s cestou.

 

Ostatní akcePro zkušené podnikatele
Úterý 19. listopadu v 8.45–17.00
Brno Zjistit více

Boosting Innovation Tour

Digital Innovation Hubs, Open Innovation Test Beds a regionální centra zaměřená na Key Enabling Technologies, vše v kontextu posledních výzev programu Horizon 2020 na příští rok a příprav příštího rámcového programu Horizon Europe – to jsou témata konference Boosting Innovation Tour, která je určena zejména zástupcům technologických firem a výzkumných organizací.

Akce JICOstatní akce
Úterý 19. listopadu v 9.30–13.30
Brno-Medlánky Zjistit více

JIC 120“ Future of Energy

Blockchain, samospotřebitel, decentralizovaná energetika – to je jen několik příkladů, které ilustrují směr vývoje energetického trhu v posledních letech. Jak mohou energetičtí giganti reagovat na rychlé tempo inovací? Třeba prostřednictvím spolupráce se startupy či dokonce scaleupy! Ty totiž přichází s novými nápady a dokáží flexibilně reagovat na příležitosti, které přináší revoluce v energetickém byznysu. Nechte se inspirovat a využijte možnost propojení s dalšími firmami z oblasti technologií i energetiky.

Akce JICPro začínající podnikatelePro zkušené podnikatele
Středa 20. listopadu v 17.00–18.30
Brno-Medlánky Zjistit více

#student: Kde vzít skvělý nápad?

Založit e-shop, otevřít si kavárnu nebo vymyslet nový Facebook. Láká vás podnikání, ale nejste si jistí, co by mohlo být TO PRAVÉ právě pro vás? Na listopad jsme připravili další přednášku pro studenty, kde se tentokrát budeme bavit o nápadech a podnikatelských záměrech. Dozvíte se, kde hledat potřebnou inspiraci, co je to podnikatelský záměr a jak se svým nápadem dál pracovat. Nahlédneme pod pokličku úspěšných projektů založených studenty a probereme aktuální trendy v podnikání.

Akce JICPro studentyPro začínající podnikatele
Pondělí 25. listopadu v 9.00– Úterý 26. listopadu v 16.00
Praha 6 Zjistit více

Tip: Úvodní konference a Matchmaking KAPPA

Technologická agentura ČR (TA ČR), zprostředkovatel výzkumného Programu KAPPA, financovaného z Fondů EHP a Norska, zve zástupce podniků a výzkumných organizací na Úvodní konferenci a Matchmaking KAPPA. Akce se koná ve dnech 25.–26. listopadu 2019 v prostorách TA ČR (Evropská 1692/37, Praha 6). Cílem akce je seznámit odbornou veřejnost s parametry Programu KAPPA a zároveň posílit spolupráci mezi institucemi z Česka, Norska, Islandu a Lichtenštejnska.

Akce JICPro zkušené podnikatele
Středa 27. listopadu v 16.00–17.30
Brno-Medlánky Zjistit více

#podnikám: Employee Equity aneb jak na zaměstnanecké podíly a akcie

V zahraničí běžná praxe, u nás zatím spíše neobvyklé. Řeč je o zaměstnaneckých podílech a akciích, které úspěšným startupům pomáhají přilákat, udržet a správně motivovat ty nejtalentovanější lidi. Ti pak nejenže přispívají úspěchu celé společnosti, ale sami na něm můžou hezky vydělat – Facebook takto udělal dolarové milionáře z více než tisícovky svých zaměstnanců! V Česku se s tzv. Employee Equity programy příliš často nesetkáme, především kvůli ne zrovna příznivému právnímu a daňovému prostředí. To ale neznamená, že jich nelze využít.

Zajímá vás, jaké možnosti mají české firmy při zavádění programů zaměstnaneckých podílů či akcií, kde se inspirovat ze zahraničních best practices, co je dobré předem promyslet a jak program Employee Equity vlastně spustit? Přijďte 27. listopadu na přednášku s Lukášem Konečným z Y Soft Ventures, který nám vše prozradí!

Akce JICPro začínající podnikatelePro zkušené podnikatele
Středa 27. listopadu v 17.00–19.30
Brno Zjistit více

The Digital Innovation Game

Jak vytvořit z nápadu byznys hrou a hravou simulací? To si můžou vyzkoušet studenti pod dohledem mezinárodních odborníků z oblasti obchodního modelování z EIT Digital ve středu 27. listopadu v prostorách Creative Open Lab Fakulty informačních technologií VUT v Brně. V interaktivním workshopu pomůže lektor z EIT Digital Márton Bélik vytvořit nápad a rozvíjet ho pomocí metody Design Thinking.

Akce JICPro začínající podnikatele
Čtvrtek 28. listopadu v 16.30– Středa 4. prosince v 20.00
Brno-Medlánky Zjistit více

#chcipodnikat: Předvánoční série podnikatelských seminářů

Máte podnikatelský nápad a nevíte si rady, jak začít s podnikáním? Nebo si chcete jen ověřit, jestli má váš projekt šanci uspět na trhu? Připravujeme pro vás 5denní kurz ze série #chcipodnikat pro všechny, kteří potřebují pomoci s rozjezdem vlastního byznysu. Po absolvování si odnesete odpovědi na všechny otázky spojené se začátky podnikání a taky jasně definovaný podnikatelský záměr a návod, jak s ním dál pracovat.

Akce JICPro začínající podnikatele